Waluty

PQ120 Pico Zestaw NVH do badania szumów i drgań zaawansowany

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 7 dni
Cena brutto: 12 266,79 zł 12266.79
Cena netto: 9 973,00 zł
ilość szt.

towar niedostępny

Kod produktu: PQ120

Opis

Zestaw diagnostyczny Pico NVH ZAAWANSOWANY znajdujący się w walizce umożliwia użycie „czterech osi” do zlokalizowania źródła drgań. Na przykład, uzyskaj liniowe odczyty odniesienia za pomocą 3-osiowego akcelerometru podłączonego do szyny siedzenia pasażera, a następnie ustaw czwarty akcelerometr” na lewy przód, PP, LT i PT pojazdu, aby określić, gdzie wibracje są najsilniejsze.

Zestaw PicoDiagnostics NVH zapewnia sprzęt i oprogramowanie potrzebne do korzystania z PicoScope do analizy hałasu, wibracji i stuków (NVH – Noise Vibration Harshness). Jeśli Twój klient to czuje lub słyszy, możesz to znaleźć:

• Drgania kabiny przy dużej prędkości

• Wibracje silnika w całym zakresie obrotów

• Trzęsienie / wibracje sprzęgła

• Odgłosy z przekładni i łożysk

• Hałas napędów

• Trzęsienie hamulca

• Drgania kierownicy

Podłącz 3-osiowy akcelerometr Pico do pojazdu i użyj oprogramowania, aby wyświetlić wykres słupkowy w czasie rzeczywistym dla każdego rodzaju drgań (opona T (tire), silnik E (engine), wał napędowy P (propshaft)) w trzech różnych płaszczyznach: pionowej, bocznej, przedniej / tylnej. Po określeniu rodzaju wibracji i płaszczyźnie, w której występują, użyj Pico NVH Assist, aby przejrzeć listę najbardziej prawdopodobnych przyczyn, a następnie skoncentruj swoje wysiłki na tych systemach i komponentach. Na przykład, jeśli wibracja „T” występuje w płaszczyźnie „bocznej”, należy podejrzewać opony i powiązane elementy; jeśli wibracja „E” występuje w płaszczyźnie „pionowej”, nie wyważaj opon, podejrzewaj mocowanie silnika.

Pliki do analizy można nagrywać i odtworzyć, zapisać i wykorzystać w przyszłości. Pliki można również wydrukować i pokazać klientowi co pomoże w wyjaśnieniu diagnozy i naprawy.

Do analizy można dodać pomiary prędkości i prędkości obrotowej, wymagany jest dodatkowy sprzęt sprzedawany osobno.

Uruchomienie Pico NVH - wymagania

Moduł interfejsu NVH łączy się z oscyloskopem PicoScope (sprzedawany oddzielnie) za pomocą kabla BNC i korzysta z bezpłatnego oprogramowania PicoDiagnostics NVH.

Wymagany sprzęt: 4-kanałowy oscyloskop PicoScope 4425,4425A, 4423 Automotive.

Wymagane oprogramowanie: Windows XP, Vista, 7, 8, 10 (nie Windows RT) do uruchomienia bezpłatnego oprogramowania PicoDiagnostics NVH.

Wymagana aktywacja: kod odblokowujący jest wymagany, aby umożliwić oscyloskopowi PicoScope współpracę z oprogramowaniem PicoDiagnostics NVH. Ten klucz odblokowujący jest ograniczony do jednego oscyloskopu PicoScope Automotive i nie można go przenosić. Aby uzyskać kod odblokowujący, wyślij e-mailem numery seryjne zarówno modułu NVH, jak i modułu PicoScope do Pico.

Opcjonalny sprzęt do odczytów obrotów na żywo:

- Narzędzie skanujące J2534 Moongose lub VCI (brak w zestawie) lub Elm327.

- Sonda synchroniczna, taka jak indukcyjna sonda pomiarowa.

Oprogramowanie umożliwia również wprowadzenie statycznych obrotów na minutę.

Cechy urządzenia:

• Zestaw zawiera cztery 3-osiowe akcelerometry i 4 mikrofony

• Oprogramowanie zapewnia pełnoekranowe wyniki i analizy w wysokiej rozdzielczości, udostępnianie i wpisanie danych klienta

• Wyświetla dane w postaci wykresu słupkowego, wykresu częstotliwości, wykresu częstotliwości 3D, wykresu prędkości na drodze, wykresu obrotów.

• Zapis do 500 sekund danych na laptopie lub komputerze. Nie jest wymagana pamięć zewnętrzna.

• Do szybkiej diagnozy użyj prostych wykresów słupkowych.

• Aby uzyskać pełną analizę, użyj zaawansowanych funkcji, takich jak wodospad i wyświetlacze widmowe

• Wykrywa wielokrotne wibracje pojazdu

• Zabierz go na testy drogowe i zapisz wyniki do odtworzenia na serwisie

• Dynamiczne wyważanie układu napędowego: procedury krok po kroku z pomocą i ekranami graficznymi

• Użyj interfejsu zgodnego z J2534, aby uzyskać dane o prędkości silnika lub sygnał wejściowy - szczególnie przydatne w przypadku starszych pojazdów.

• Importuj pliki audio WAV (hałas pojazdu nagrany przez klienta)

• Możliwość druku analizowanych danych - pomaga wyjaśnić klientowi diagnozę i naprawę

• Bezpłatne aktualizacje oprogramowania

 

PQ120 Zestaw NVH do badania szumów i drgań zaawansowany  
Numer części Opis ilość
TA259 akceleromer NVH 3 zakresowy 4
TA144 mikrofon 4
TA096 magnesy do akcelerometru 4
TA143 MEMS przewody do akcelerometru 4
TA145 przewody przedłużki sensorów 4
TA243 izolowany kable BNC do BNC 0,5m niebieski 1
TA244 izolowany kable BNC do BNC 0,5m czerwony 1
TA245 izolowany kable BNC do BNC 0,5m zielony 1
TA260 izolowany kable BNC do BNC 0,5m zółty 1
PA046 walizka 1

 

Zestawy PicoDiagnostics NVH (noise/hałas vibration/wibracja, harshness/stuki) firmy Pico Technology są opłacalną odpowiedzią na wiele problemów z drganiami czy stukami w pojazdach, z którymi borykają się dzisiaj technicy. Oprogramowanie zapewnia technikowi diagnostykę w czasie rzeczywistym w postaci: wykresu słupkowego, wykresu częstotliwości, wykresu częstotliwości 3D, kolejności obrotów, widoku prędkości na drodze lub widoku w osi czasu. Możliwość rozpoczęcia nagrywania przed jazdą próbną i odtworzenia oraz analizy nagrania na komputerze w dowolnym momencie sprawia, że kierowca podczas testu może skupić się na kierowaniu. Zapisywanie nagrań nie może być prostsze: możesz po prostu zapisać plik na dysku twardym swojego laptopa.

Zestawy PicoDiagnostics NVH wykorzystują oscyloskopy PicoScope Automotive i są dostępne w wielu konfiguracjach dostosowanych do Twoich potrzeb. Możesz być pewien, że Twoja inwestycja w zestaw PicoDiagnostics NVH przyniesie korzyści Twojej firmie bez konieczności dalszych wydatków. Jeśli masz już oscyloskop PicoScope Automotive, jesteś w połowie drogi.

 

Typowe zastosowania

Skargi klientów dotyczące hałasu/wibracji są w najlepszym razie subiektywne i stanowią wyzwanie dla techników jeszcze przed rozpoczęciem diagnozy i naprawy. Dzięki zastosowaniu zestawu NVH w pojeździe, technik ma możliwość przetestowania pojazdu z klientem w celu nagrania wszystkich poziomów wibracji i hałasu. Po zebraniu tych cennych danych można je przeanalizować i porównać z danymi referencyjnymi. Często to, co jest postrzegane przez klienta jako „złe wibracje”, może w rzeczywistości być czymś normalnym w danym modelu. Teraz możesz prezentować i porównywać obiektywne dane z wynikami testów pojazdów referencyjnych, aby upewnić klienta, że wszystko jest w porządku. Alternatywnie, porównanie danych może wskazać problem z pojazdem, a wykonane pomiary mogą dostarczyć technikowi informacji potrzebnych do bezpiecznego przeprowadzenia naprawy. Poniżej znajduje się tylko kilka typowych scenariuszy, w których zestaw NVH może zaoszczędzić czas i pieniądze:

 

Wibracje kabiny podczas jazdy przy określonej prędkości

Drgania silnika w całym zakresie obrotów

Drganie sprzęgła lub wibracje

Skrzynia biegów i skowyt łożyska

Hałas wału napędowego

Drganie hamulca

Drgania układu kierowniczego

 

NVH – typowe problemy

Źródłem wszystkich problemów NVH są wibracje. W niektórych przypadkach są to niepożądane lub nieoczekiwane wibracje, a w innych są one normalne i zawsze obecne (np. spalanie w silniku), ale są zauważalnie niepokojące, gdy przenoszą się do kabiny pasażerskiej.

Dźwięk to po prostu wibracja przenoszona przez powietrze (lub inne medium) i słyszana, gdy dociera do ucha osób przebywających w pojeździe. Chociaż idealny zakres słyszenia wynosi od 20 Hz do 20 kHz, to większość z nas w najlepszym razie słyszy w przedziale 100 Hz do 15 kHz. Wibracje są zwykle odczuwalne przy częstotliwościach poniżej 200 Hz, a w nakładających się częstotliwościach drgania mogą być zarówno odczuwalne, jak i słyszalne.

Aby skutecznie radzić sobie z tym zakresem częstotliwości, nasze zestawy PicoDiagnostics NVH zawierają zarówno mikrofony (dla dźwięku), jak i akcelerometry (dla wibracji).

Tradycyjnie problemy z NVH były postrzegane jako trudne do rozwiązania, a skargi na NVH są subiektywne, ponieważ ludzie mają różne poziomy akceptacji lub odczucia wibracji i szumów. Technik potrzebuje odpowiednich narzędzi i procedur, aby móc skutecznie rozwiązywać te problemy, diagnozować reklamacje w sposób obiektywny, powtarzalny i łatwy. Robią to zestawy PicoDiagnostics NVH, jednocześnie generując raporty klientów, aby pokazać, że wprowadzono poprawę w stosunku do skargi klienta.

 

Zawartość zestawu

Chociaż zestawy NVH są dostępne w różnych konfiguracjach, różnią się jedynie liczbą dostarczonych akcesoriów. W każdym przypadku kabel BNC łączy skrzynkę interfejsu z oscyloskopem Automotive PicoScope, a kabel USB łączy PicoScope z komputerem lub laptopem, na którym uruchamiasz oprogramowanie PicoDiagnostics. Oddzielny skaner J2534 (patrz poniżej) lub VCI (brak w zestawie) może być używany do dostarczania danych o prędkości obrotowej silnika.

 

Zestawy Starter, Standard lub Zaawansowany

Zestaw startowy NVH pozwoli na pomiar drgań w 3 osiach (X, Y i Z). Standardowy zestaw NVH daje możliwość pomiaru wibracji lub dźwięku na pojedynczej osi w dodatkowym miejscu w pojeździe. Zestaw zaawansowany daje możliwość pomiaru wibracji lub dźwięku w czterech różnych miejscach pojazdu. Istnieje również upgradu zestawu starter do zestawu standard.

 

Wszystkie zestawy są dostępne w walizce transportowej lub tacce piankowej. Tace piankowe umożliwiają użytkownikom bezpieczne przechowywanie zestawów diagnostycznych NVH w wybranej przez siebie skrzynce narzędziowej.

 

NVH zestaw

NVH interface

Akcelerometr

Magnes

Mikrofon

Kabel

 

Starter NVH

1

1

1

1

1

 

Standard NVH

2

2

2

2

2

 

Zaawansowany NVH

4

4

4

4

4

 

Upgrade Starter do Standard

1

1

1

1

1

 

 

Akcesoria

 

Mongoose Pro ISO/CAN J2534 (TA293)

Używając przystawki OBD Mongoose Pro wraz z produktami Pico, jesteśmy przekonani, że jest to najlepszy i najbardziej niezawodny produkt do użycia z naszym zestawem NVH do pobrania sygnału prędkości na drodze.

 

Zestaw optyczny do wyważania wałów napędowych (PP991)

Zakup naszego zestawu optycznego do wyważania umożliwia wyważanie w pojeździe w celu skorygowania drgań wału pierwszego rzędu. Dołączony jako część naszego oprogramowania PicoDiagnostics test wyważenia wału napędowego zapewnia jasne porady i prowadzi użytkownika przez analizę i procedury testowe:

 

  • ustawienie obciążnika i obciążników równoważących

 

  • Procedury krok po kroku z pomocą i instrukcjami graficznymi

Kreator konfiguracji i pomoc oprogramowania

Test Pico NVH zawiera zestaw kreatorów, które poprowadzą Cię przez niezbędne połączenia i dane pojazdu, które wygenerują informacje i wyniki w łatwym do zrozumienia formacie.

System wykrywa drgania (i dźwięki), które się zmieniają (koło, silnik, wał napędowy itp.), ale także drgania o stałej częstotliwości (np. elektryczny wentylator chłodzący). Wyniki są wyświetlane w raporcie, który jest łatwy do zrozumienia i może być przeglądany w sposób, który Ci odpowiada.

Kompleksowe pliki pomocy wyjaśniają prawdopodobne przyczyny i rozwiązania, a funkcje udostępniane przez oprogramowanie ułatwiają diagnozowanie problemów w logiczny sposób w celu ujawnienia przyczyny źródłowej. Ten sam system da ci również możliwość pomiaru skuteczność wszelkich napraw lub modyfikacji i wykazać, wyniki do klienta.

 

Licencja

Każdy zestaw NVH wymaga licencji na oprogramowanie, aby umożliwić korzystanie z aplikacji PicoDiagnostics NVH z pojedynczym oscyloskopem PicoScope.

O ile PicoScope nie jest już licencjonowany, przy pierwszej próbie uruchomienia aplikacji PicoDiagnostics NVH zostaniesz poproszony o podanie kodu licencyjnego. Aby uzyskać kod licencyjny, skontaktuj się z Pico pod adresem support@picoauto.com i podaj zarówno numer seryjny swojego PicoScope, jak i interfejsu NVH. Po otrzymaniu tych informacji będziemy mogli dostarczyć Ci kod odblokowujący.

Po odblokowaniu kod licencyjny zostanie zapisany na sprzęcie oscyloskopu, dzięki czemu w przyszłości będzie można uzyskać dostęp do aplikacji PicoDiagnostics NVH za pomocą tego oscyloskopu zgodnie z wymaganiami.

 

 

Wyważanie wałów napędowych dzięki Pico NVH

 

Zestawy PicoDiagnostics NVH mogą również obsługiwać wyważanie elementów obrotowych, gdy używany jest z nimi opcjonalny zestaw czujnika optycznego. 

Zestawy NVH mogą ujawnić problemy z wibracjami, które są związane z prędkością obrotową silnika, prędkością wału napędowego, prędkością jazdy lub innymi niepowiązanymi częstotliwościami. Na przykładzie drgań związanych z wałem napędowym ponowne wyważenie wału napędowego może być dużo szybsze i tańsze niż jego wymiana.

Zestaw do wyważania zawiera wysokiej jakości czujnik optyczny z interfejsem do podłączenia go do PicoScope oraz solidny uchwyt magnetyczny zapewniający, że czujnik optyczny może być utrzymany we właściwej pozycji. Ponownie, kreatory oprogramowania w PicoDiagnostics poprowadzą Cię przez każdy etap procesu.

Metody

Oprogramowanie wyważające obsługuje różne metody, takie jak dodawanie ciężarków do istniejących otworów na flanszy oraz mocowanie ciężarków do wału za pomocą opasek zaciskowych. W każdym przypadku system zapewnia pełne wskazówki i bezpośrednie instrukcje dotyczące zarówno masy, jak i lokalizacji w celu wyważenia wału.

Wraz z zestawem NVH, system ten zapewnia technikowi poziom możliwości, który wcześniej był dostępny tylko w fabryce producenta pojazdu lub w drogich i dedykowanych warsztatach naprawczych. Wszystko to jest wspierane przez nasze bieżące bezpłatne aktualizacje oprogramowania, które będą ulepszać system jeszcze długo po pierwszym zakupie.

 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

WIEDZA 

 

GRUPA TECHNICZNA

Zapraszamy na grupę techniczną na Facebooku gdzie dzielimy się wiedzą i udzielamy wsparcia technicznego:

Grupa Techniczna Facebook
Wsparcie techniczne, diagnostyka oscyloskopem


SZKOLENIA ONLINE

Na naszym kanale technicznym YouTube znajdziesz bezpłatne szkolenia z zakresu diagnostyki oscyloskopem:

Szkolenia Online
Filmy szkoleniowe z diagnostyki oscyloskopem Pico

 

BLOG 

Na naszym blogu znajdziesz wiele rozwiązań/sposobów diagnostyki oscyloskopem Pico jak i filmów szkoleniowych:

Blog
Rozwiązania/sposoby diagnostyki z życia oscyloskopem Pico

 

PODSTAWY OBSŁUGI OSCYLOSKOPU PICO

Link do bezpłatnego webinarium z podstaw obsługi oscyloskopu Pico:

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.